UA-196101386-1 UA-196101386-1 UA-196101386-1
top of page
Ekran Resmi 2020-07-29 15.55.07.png

Motor yangınlarının karmaşıklıkları, tehlikeleri ve fiziksel yönleri.

Korunmasız bir motor bölmesindeki bir yangının zamanında tespit edilmesi zordur ve sıklıkla çok hızlı bir şekilde ve yoğunlukta gelişir. Bu tür yangınlar ile taşınabilir bir yangın söndürücü ile savaşmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, son yıllarda güvenlik düzenlemelerine duyulan ihtiyaç artmış, motor motorları ve diğer kapalı alanlar için tamamen otomatik ve kalıcı yangın söndürme sistemlerinin kurulmasına yol açmıştır. Bu, dünya çapında giderek daha fazla ülkeye, sigorta acentesine ve üreticiye / işletmeciye yayılmıştır.

Akılda tutulması gereken önemli bir nokta, yangının fiziksel yönlerinin ne olduğudur. Isı, oksijen ve yakıtın etkisinin hepsinin öngörülmesi ve buna göre ele alınması gerekir. Bir yangının bu üç unsuru genellikle ateş üçgeni ile sembolize edilir. Üçgenin bir tarafının çıkarılması bir yangını söndürmek için yeterli olabilir, ancak motor bölmesindeki bir yangının karmaşık yapısı nedeniyle hiçbir garanti yoktur, yine de yeniden alevlenme meydana gelebilir. Bu nedenle, yangın üçgeninin üç tarafına da aynı anda saldıran üçlü etkisi olan bir yangın söndürme sistemi, arıza süresini en aza indirmek, hizmet sürekliliğini artırmak ve insan hayatını korumak için kullanılabilecek en güvenli ve en mantıklı yöntemdir.

 

 

 

 

 

 

Fogmaker yangın söndürme sistemleri, profesyonel ve güvenilir bir sistemdir. Motor bölmeleri veya diğer kapalı alanlar için yüksek basınçlı su sisi bulunan bir yangın söndürme sistemidir. Yüksek basınçlı su sisi mükemmel soğutma performansına ve oksijen ile yer değiştirme özelliğine sahiptir. Su sisi kullanarak soğutma etkisi 10 saniye içinde yaklaşık 700 derece sıcaklık kaybı ile göze çarpmaktadır. Sistem çalıştığında oksijen seviyesinde bir azalma meydana getirir. Az miktarda köpük katkısı, hidrokarbon buharlarının yeniden tutuşmasını önler. Fogmaker sistemleri herhangi bir makine dairesine veya kapalı alana monte edilebilir ve Fogmaker birden fazla alanda çalışır.

 

Neden Fogmaker?

  • Fogmaker yangın söndürme sistemi normalde, bir iş gününden daha kısa sürede kurulur. Kurulum kendi gezen Saha Mühendislerimiz veya tüm dünyadaki birçok sertifikalı kurulumcumuz tarafından gerçekleştirilir.

  • Üçlü Etki³ - ateş üçgeninin üç tarafına da saldırır

  • Basitlik - güç kaynağı yok, konumdan bağımsız, minimum engel

  • Düşük Yaşam Döngüsü Maliyeti - yıllık denetim, 5 yıllık hizmet

  • Sistem tetiklendikten sonra minimum temizlik

  • Sistem izleme - etkinlik takibi, düşük basınç ve yangın alarmı

  • Otomatik motor kapatma (opsiyonel)

  • Şirket içi ürün geliştirme

  • Fogmaker Eğitim Akademisi programına göre sertifikalı olan ortaklar tarafından servis / kurulum için küresel ağ.

  • Fogmaker Traning Academy aracılığıyla sertifikalı eğitim kursları.

Ekran Resmi 2020-07-29 15.55.13.png
bottom of page
UA-196101386-1